2019 PDC Unicorn World Youth Championship
Group Stage Results

Group One
Joe Davis 5-0 Jurjen van der Velde
Max Hopp 5-2 Jurjen van der Velde
Max Hopp 5-1 Joe Davis
Group Winner: Max Hopp

Group Two
Adam Gawlas 5-2 Dan Read
Adam Gawlas 5-4 Rhys Griffin
Dan Read 5-3 Rhys Griffin
Group Winner: Adam Gawlas

Group Three
Jacob Gwynne 5-2 Alex Jacques
Harry Ward 5-2 Alex Jacques
Harry Ward 5-2 Jacob Gwynne
Group Winner: Harry Ward

Group Four
Andy Kent 5-0 Bradley Clark
Bradley Clark 5-2 Kevin Doets
Kevin Doets 5-2 Andy Kent
Group Winner: Andy Kent

Group Five
Roman Benecky 5-4 Seppe Giebens
Nathan Rafferty 5-1 Seppe Giebens
Nathan Rafferty 5-3 Roman Benecky
Group Winner: Nathan Rafferty

Group Six
Thomas Lovely 5-1 Benjamin Smith
Mike De Decker 5-1 Thomas Lovely
Mike De Decker 5-2 Benjamin Smith
Group Winner: Mike De Decker

Group Seven
Jack Main 5-1 Tom Lonsdale
Callan Rydz 5-1 Tom Lonsdale
Callan Rydz 5-4 Jack Main
Group Winner: Callan Rydz

Group Eight
Tomoya Goto 5-0 Tremaine Gallagher
Jarred Cole 5-4 Tomoya Goto
Jarred Cole 5-2 Tremaine Gallagher
Group Winner: Jarred Cole

Group Nine
Callum Matthews 5-4 Jamie Rundle
Ryan Meikle 5-1 Callum Matthews
Ryan Meikle 5-2 Jamie Rundle
Group Winner: Ryan Meikle

Group Ten
Jamai van der Herik 5-2 Conor Mayes
Rusty-Jake Rodriguez 5-2 Jamai van der Herik
Rusty-Jake Rodriguez 5-1 Conor Mayes
Group Winner: Rusty-Jake Rodriguez

Group 11
Stephen Rosney 5-2 John Brown
Greg Ritchie 5-1 Stephen Rosney
John Brown 5-2 Greg Ritchie
Group Winner: Greg Ritchie

Group 12
Connor Scutt 5-0 Dom Taylor
Ben Cheeseman 5-3 Connor Scutt
Ben Cheeseman 5-4 Dom Taylor
Group Winner: Ben Cheeseman

Group 13
Maxim Aldoshin 5-3 Evan Suderman
Geert Nentjes 5-0 Evan Suderman
Geert Nentjes 5-2 Maxim Aldoshin
Group Winner: Geert Nentjes

Group 14
Charlie Symons 5-1 Connor Pickett
Justin van Tergouw 5-2 Connor Pickett
Justin van Tergouw 5-1 Charlie Symons
Group Winner: Justin van Tergouw

Group 15
Martin Schindler 5-0 Erik Pu
Bradley Brooks 5-1 Erik Pu
Martin Schindler 5-2 Bradley Brooks
Group Winner: Martin Schindler

Group 16
Jim Moston 5-0 Marvin van Velzen
Justin Smith 5-1 Marvin van Velzen
Jim Moston 5-4 Justin Smith
Group Winner: Jim Moston

Group 17
Kieran Guina 5-2 Hywel Manuel
Ted Evetts 5-1 Kieran Guina
Ted Evetts 5-1 Hywel Manuel
Group Winner: Ted Evetts

Group 18
Owen Maiden 5-3 Tommy Lishman
Christian Bunse 5-1 Tommy Lishman
Christian Bunse 5-1 Owen Maiden
Group Winner: Christian Bunse

Group 19
George Killington 5-1 Patrick van den Boogaard
William Borland 5-1 Patrick van de Boogaard
William Borland 5-3 George Killington
Group Winner: William Borland

Group 20
Connor Arberry 5-1 Lennon Cradock
Owen Roelofs 5-1 Lennon Cradock
Connor Arberry 5-2 Owen Roelofs
Group Winner: Connor Arberry

Group 21
James Beeton 5-3 Brad Phillips
James Beeton 5-4 Shane McGuirk
Shane McGuirk 5-1 Brad Phillips
Group Winner: James Beeton

Group 22
Matthew Holbrook 5-0 Gauke van der Boon
Mike van Duivenbode 5-1 Gauke van der Boon
Mike van Duivenbode 5-0 Matthew Holbrook
Group Winner: Mike van Duivenbode

Group 23
Aiden Cope 5-1 Patrik Kovacs
Keane Barry 5-2 Aiden Cope
Keane Barry 5-2 Patrik Kovacs
Group Winner: Keane Barry

Group 24
Wesley van Trijp 5-1 Axel Ljungquist
Lewis Pride 5-0 Axel Ljungquist
Wesley van Trijp 5-2 Lewis Pride
Group Winner: Wesley van Trijp

Group 25
Jacob Womack 5-4 Henk Snijder
Henk Snijder 5-1 Ciaran Teehan
Ciaran Teehan 5-3 Jacob Womack
Group Winner: Henk Snijder

Group 26
Kieran Brignell 5-3 Hampus Norrstrom
Wessel Nijman 5-0 Hampus Norrstrom
Wessel Nijman 5-3 Kieran Brignell
Group Winner: Wessel Nijman

Group 27
Dylan Powell 5-4 Joshua Burksfield
Jeffrey de Zwaan 5-1 Dylan Powell
Jeffrey de Zwaan 5-1 Joshua Burksfield
Group Winner: Jeffrey de Zwaan

Group 28
Justin Hewitt 5-4 Adam Paxton
Nathan Girvan 5-3 Adam Paxton
Nathan Girvan 5-3 Justin Hewitt
Group Winner: Nathan Girvan

Group 29
Xiaochen Zong 5-3 Keelan Kay
Luke Humphries 5-1 Xiaochen Zong
Luke Humphries 5-3 Keelan Kay
Group Winner: Luke Humphries

Group 30
Dolreich Jr Tongcopanon 5-4 Bradley Coltman
Berry van Peer 5-3 Dolreich Jr Tongcopanon
Berry van Per 5-3 Bradley Coltman
Group Winner: Berry van Peer

Group 31
Carl Batchelor 5-3 Liam Gallagher
Carl Batchelor 5-0 Andrew Davidson
Liam Gallagher 5-4 Andrew Davidson
Group Winner: Carl Batchelor

Group 32
Niels Zonneveld 5-3 Danny Key
Danny van Trijp 5-0 Danny Key
Niels Zonneveld 5-1 Danny van Trijp
Group Winner: Niels Zonneveld

Last 32
Adam Gawlas 6-4 Max Hopp
Harry Ward 6-2 Andy Kent
Nathan Rafferty 6-5 Mike De Decker
Callan Rydz 6-2 Jarred Cole
Ryan Meikle 6-1 Rusty-Jake Rodriguez
Ben Cheeseman 6-5 Greg Ritchie
Justin van Tergouw 6-2 Geert Nentjes
Martin Schindler 6-1 Jim Moston
Ted Evetts 6-3 Christian Bunse
William Borland 6-2 Connor Arberry
Mike van Duivenbode 6-2 James Beeton
Keane Barry 6-1 Wesley van Trijp
Wessel Nijman 6-3 Henk Snijder
Jeffrey de Zwaan 6-2 Nathan Girvan
Luke Humphries 6-5 Berry van Peer
Niels Zonneveld 6-2 Carl Batchelor

Last 16
Adam Gawlas 6-2 Harry Ward
Callan Rydz 6-5 Nathan Rafferty
Ryan Meikle 6-3 Ben Cheeseman
Martin Schindler 6-3 Justin van Tergouw
William Borland 6-5 Ted Evetts
Keane Barry 6-4 Mike van Duivenbode
Jeffrey de Zwaan 6-5 Wessel Nijman
Luke Humphries 6-3 Niels Zonneveld

Quarter-Finals
Adam Gawlas 6-2 Callan Rydz
Ryan Meikle 6-2 Martin Schindler
Keane Barry 6-3 William Borland
Luke Humphries 6-5 Jeffrey de Zwaan

Semi-Finals
Adam Gawlas 6-3 Ryan Meikle
Luke Humphries 6-2 Keane Barry

Final
Luke Humphries 6-0 Adam Gawlas